main-pic-psychotherapy
main pic psychotherapy mobile

הפסיכותרפיה היא טיפול נפשי או רגשי הבא לסייע במשברים, הפרעות ומצוקות. הטיפול מתבצע ברובו באמצעות קשר מילולי בין המטפל והמטופל.

הפסיכותרפיה הממוקדת, (הן קצרת המועד והן ארוכת הטווח), היא שיטה מובילה בתחום הטיפול הפסיכודינמי* במתן מענה לצרכי המטופל. גישה זו רואה את תפקידו המרכזי של המטפל בלהיות מניע לתהליכי שינוי בטיפול פרטני, זוגי ומשפחתי ובכך לאפשר למטופלים להיות מניעים בחייהם הם. ההתערבויות הטיפוליות מתאפיינות בשילוב מרתק של שימוש באינטואיציה, אימפרוביזציה, ספונטניות, יצירתיות ותאוריה. גם כשהטיפול מוגדר כקצר טווח, אופיו וגמישותו מאפשרים ללוות את המטופלים בצמתים חשובים במהלך חייהם. בגישת טיפול זו מתקיימת הגדרה משותפת של מוקדי הטיפול, והמטפל הינו אקטיבי במהלכו. אפשר להגדיר מספר מטרות, והן יכולות להשתנות תוך כדי הטיפול. יש הפרדה בין מטרות לטווח קצר ומטרות לטווח ארוך.

קיימת שותפות ושקיפות בין המטפל והמטופל, המטפל אקטיבי, תומך, משתף ומשפיע. השקיפות והאקטיביות של המטפל, מזרזת את הווצרות הקשר, ומשמשת כמנוע להנעת התהליך הטיפולי ומייעלת אותה. מתקיימת התייחסות לזמן כמשאב ופתיחות לשימוש בכלים שונים להערכת הפגישה והטיפול.

*הטיפול הפסיכודינמי, עוסק בקונפליקטים פנימיים של האדם, ומטרתו יצירת תובנות לגבי קונפליקטים אלו ומציאת דרכי התמודדות איתם. במהלך הטיפול, עולה הפעולה ההדדית של המודע והלא מודע באמצעות הקשר בין המטפל למטופל, לכן יש חשיבות רבה להיווצרות יחס של אמון וקרבה בין המטפל למטופל. כאמור, השקיפות והאקטיביות של המטפל בפסיכותרפיה הממוקדת, מזרזת את היווצרות הקשר הזה ומשמשת מנוע להנעת התהליך הטיפולי.

שיטות הטיפול התרפויטי מגוונות, אך רק בחלקן זוכות לתמיכה אמפירית. אלו הנתמכות מדעית כמו הביומטריה, מוכרות כיעילות ומשמשות בחזית האיבחון, היעוץ והטיפול, בהתאמה אישית לבעיות השונות.

השילוב של אבחון ביומטרי עם פסיכותרפיה ממוקדת מהווה מנוף להשגת היעדים הטיפוליים.אבחון ביומטרי
שיטה מדעית, מהירה, יעילה ומדוייקת למציאת תשובות לטיפול ממוקד ומותאם אישית
© כל הזכויות שמורות לעמירה הולצמן שמוטרעוצב ונבנה על-ידי פרומו - אסטרטגיה שיווקית ופרסום